piątek, 21 sierpnia 2015

Kilka prostych sposobów na nadanie włosom objętości

Hej kochani!

Jako że jestem posiadaczką cienkich włosów bezustannie szukam prostych patentów na podniesienie ich u nasady.

jak nadać włosom objętość

I tak oto przetestowałam kilka szybkich sposobów na chociaż minimalne powiększenie objętości naszych fryzur. Dla mnie każda z tych metod daje pozytywny efekt na mojej głowie, włosy nie są oklapnięte a fryzura zdecydowanie zyskuje na objętości, wiec jest szansa ze coś z tego sprawdzi się także u Was.

Głowa w dół


Gdy suszysz włosy, skieruj głowę ku ziemi lub też, stojąc prosto wysusz włosy kierując powietrze w kierunku odwrotnym do ich wzrostu. Włosy odbiją się od głowy i zyskają na  objętości.


Okrągła szczotka


Podsusz włosy (najlepiej sposobem który opisałam powyżej). Zbierz górną warstwę i zepnij na czubku głowy. Dolna warstwę ułóż - wyciągaj włosy na okrągłej szczotce i podkręcaj, następnie rozpuść resztę włosów i powtórz czynność. Pamiętaj, że im większa średnica szczotki tym włosy będą bardziej uniesione.


Grube wałki 


Najlepiej stosować tę metodę na wilgotne włosy. Górną warstwę czupryny zawiń na wałki natomiast resztę włosów ułóż używając okrągłej szczotki. Odczekaj jakiś czas. Gdy wszystko dobrze wyschnie zdejmij wałki, uważając by nie powyrywać włosów.


Luźne upięcie


Przed położeniem się spać delikatnie zwiąż włosy na czubku głowy, ale tak żeby miały sporo luzu. Rano zauważysz że włosy są uniesione u nasady i mają fajną objętość.

Lakier + suszarka


Gdy włosy są już ułożone, podnieś pojedyncze pasmo, spryskaj lakierem nasadę włosów i wysusz to miejsce suszarką . Powtórz czynność w miejscach gdzie zależy Ci na większej objętości, potem roztrzep włosy palcami. Przyznam ze tej metody nie praktykuje zbyt często ponieważ nie chce niepotrzebnie męczyć włosów lakierem, ale na specjalne okazje na pewno taki sposób się sprawdzi.


Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne, staraj się nie obciążać ich odżywkami bez spłukiwania. Lepiej zainwestuj w szampon nadający włosom objętość a odżywkę nałóż tylko na końcówki, potem dokładnie ją spłucz.

To już wszystkie metody, które ja stosuje. Być może Ty znasz inne triki na bujna czuprynę, jeśli tak, proszę, podziel się nimi w komentarzu ;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Jeśli masz jakieś uwagi, polecenia lub pytania śmiało pisz!

Copyright © Siedem po jutro , Blogger