czwartek, 7 grudnia 2017

Ogłoszenie - zmiana nazwy bloga.

jak zmienić nazwę bloga


Hej kochani!

Zmiana nazwy bloga to ważny krok, przed którym warto dobrze się zastanowić. Warto przemyśleć jaka nazwa nas usatysfakcjonuje i jak to zrobić żeby nie namieszać. Niestety ja oczywiście namieszałam... ;) Czego nie robić a w co warto zainwestować dowiecie się czytając ten tekst. Jednak najważniejszą dla mnie sprawą jest poinformowanie Was właśnie o zmianie nazwy mojego bloga.


Mój blog istnieje od około dwóch lat. Przez długi czas pisałam posty regularnie. W pewnym momencie natłok obowiązków zmusił mnie do odstawienia bloga na bok. Zwyczajnie nie potrafiłam znaleźć wystarczająco dużo czasu, żeby to cenne dla mnie miejsce wyglądało tak jak wyglądać powinno, więc wolałam nie pisać wcale. Złapałam oddech i postanowiłam ponownie spróbować swoich sił i wrócić do blogowania. 

Dawniej "Minimalnie naturalnie", dziś "Siedem po jutro"


Myśl o powrocie towarzyszyła mi już od jakiegoś czasu, a nowa nazwa "Siedem po jutro", która pojawiła się w mojej głowie zupełnie niespodziewanie, tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że trzeba brać się do roboty.
Przystąpiłam do działania i popełniłam podstawowy błąd. Zamiast przestudiować wszelkie informacje dostępne w internecie na ten konkretny temat, bez większego zastanowienia kliknęłam w nazwę na Bloggerze i po prostu ją zmieniłam, nie analizując jak to wpłynie na, już w jakimś stopniu, upozycjonowaną stronę i osoby na nią wracające.


zmiana nazwy bloga

Pewnie możecie się domyślić, że statystyki automatycznie bardzo spadły, które swoją drogą i tak nie były najwyższe z uwagi na wyłączenie się z życia blogowego. Nauczona wcześniejszymi, nieprzemyślanymi decyzjami zasięgnęłam odrobinę wiedzy. Teraz wiem, że dużo korzystniejsze dla mnie byłoby po prostu wykupienie domeny z nową nazwą. Co też uczyniłam później. Muszę zaznaczyć, że mówię tu wyłącznie o wykupieniu domeny bez hostingu. Radę mam jedną: jeśli stara nazwa przestała Ci się podobać lub była nieprzemyślana i chcesz ją zmienić, poszukaj dobrej oferty na nową domenę. Zmiana ta nie powinna mieć wówczas wpływu na statystyki strony a w zamian za to będzie dużo lepiej brzmieć, cieszyć oko i napawać dumą właściciela. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blogowaniem, również polecam Ci przejście od razu na własną domenę. Koszt za pierwszy rok zwykle jest niewielki, a po tym czasie zapewne będziesz w stanie zdecydować czy jest to zajęcie dla Ciebie i czy warto płacić za kolejny lata.

W tym wpisie nie będę rozwijać wątku o tym jaką firmę sprzedającą domeny wybrać i jak sprawnie przejść przez ten proces. Taki post na pewno niedługo się pojawi. Mimo wszystko mam nadzieję, że zawarte tu podstawowe rady pozwolą niektórym osobom uniknąć popełnienia błędów, które ja popełniłam.

Na zakończenie mogę tylko dodać, że cieszę się ze zmiany i cały czas pracuję by udoskonalić to miejsce. Jeśli post był pomocny zachęcam do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami w tym temacie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Jeśli masz jakieś uwagi, polecenia lub pytania śmiało pisz!

Copyright © Siedem po jutro , Blogger