sobota, 27 stycznia 2018

Zimowy hybrydowy manicure - sweterek na paznokciach

lakiery semilac

Hej kochani!

Zimową porą chętnie noszę na paznokciach wzory i kolory, które fajnie wpisują się w ten czas. Tym razem postawiłam na iście zimowy motyw czyli wzorek sweterka. Jest to moje pierwsze podejście, ale okazało się. że zrobienie go wcale nie jest szczególnie trudne. Większym kłopotem okazała się być zepsuta lampa , która nie bardzo chciała współpracować i miała duże opory, aby utwardzić warstwy hybrydy. Koniec końców manicure udało się stworzyć a efekt bardzo mi się spodobał. Zapraszam niżej po garstkę inspiracji.

Czego potrzebujemy do stworzenia motywu sweterka na paznokciach?


Po pierwsze wybieramy kolor, który w danym momencie nas najbardziej interesuje. Taki wzór świetnie wygląda przy jasnych pastelowych kolorach. Fajnie sprawdzą się również jaskrawe, intensywne barwy. Przy ciemnych lakierach raczej ten motyw nie będzie wyglądał dobrze. Jeśli mamy już wybrany podstawowy kolor, możemy dołożyć do tego lakiery w innych barwach, aby manicure był ciekawszy. U mnie wylądowały na paznokciach jeszcze dwa kolejne, ożywiając całą stylizację. Lakiery Semilac których użyłam: Indian Roses - nr. 097, Frappe - nr. 135 i błyszczący Diamond Ring - nr. 144. W stworzeniu tego wzoru niezbędny będzie mały precyzyjny pędzelek, ja posłużyłam się Semilac Nail Art Brush nr. 000-1. Przyda się także kawałek folii aluminiowej lub jakiejś podkładki na którą wyłożymy lakier potrzebny do wykonania zdobienia. Mamy już prawie wszystko, zostało nam tylko wybrać wykończenie paznokci. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Zanim przystąpiłam do działania poszukałam inspiracji i dało się zauważyć, że ten wzór najlepiej wygląda z wykończeniem matowym. Idąc tym tropem na paznokieć ze sweterkiem użyłam Top Mat również firmy Semilac. Na pozostałych pazurkach wylądował zwykły Top No Wipe.

pędzelek do zdobień semilac

Jeśli interesuje Was jak wygląda Indian Roses na wszystkich pazurkach  i jak się z nim pracowało, to na moim blogu pojawił się już Test lakieru  i tam znajdziecie kilka słów o nim.


Jak wykonać zdobienie?


Paznokcie malujemy standardowo, wybierając na którym paznokciu wyląduje dany lakier. U mnie motyw sweterka powędrował na palec serdeczny w obu dłoniach z kolorem Indian Roses, natomiast resztę kolorów nałożyłam w innej kolejności tak żeby dłonie się od siebie nieznacznie różniły. Przy jednej dłoni Diamond Ring zdobił mały palec, a przy drugiej palec środkowy. Standardowo nakładałam po dwie warstwy każdego z lakierów.

Przejdźmy teraz do zdobienia. Umalowany i utwardzony lakier na palcu serdecznym delikatnie przetarłam wacikiem nasączonym Cleanerem, aby paznokieć był matowy, dzięki czemu malowane zdobienie będzie lepiej widoczne. Następnie wzięłam do ręki pędzelek i zamoczyłam w tym samym kolorze którym wcześniej pomalowałam paznokieć. Zaczęłam od dwóch linii po bokach paznokcia. Następnie namalowałam "wężyki" między tymi liniami a na koniec dołożyłam drobne kropki przy samych brzegach paznokcia. Myślę, że na zdjęciach będzie to dobrze widoczne. Każdy fragment, z którego efektu końcowego byłam zadowolona, utwardzałam od razu w lampie, tak aby w razie pomyłki nie zmyć całego wzoru. Takich warstw zdobienia zrobiłam trzy, tak żeby wzór był wypukły, ponieważ po nałożeniu Topu efekt będzie bardziej płaski.

paznokcie hybrydowe
zdobienie na hybrydzie
sweterek na paznokciach
inspiracje paznokciowe
wzór sweterka na paznokciach

Stylizacja skończona, mogę teraz cieszyć się pięknymi, zimowymi paznokciami przez najbliższe dwa-trzy tygodnie. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i zainspirował do stworzenia mani w podobnych klimatach na własnych paznokciach, to proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza.

7 komentarzy:

Hej! Jeśli masz jakieś uwagi, polecenia lub pytania śmiało pisz!

Copyright © Siedem po jutro , Blogger